Передзвоніть мені

* Обов'язкові поля

Powered by WebForms

ABABABOOKS.COM.UA

Інтернет-книгарня улюблених книг

видавництва "Абабагаламага"

abababooks

Кость Лавро

Кость Лавро

     Кость Лавро — талановитий український графік. Популярність і міжнародне визнання отримав за високохудожнє оформлення книг для дітей та класиків вітчизняної літератури.
     Народився 11 березня 1961 року під Диканькою на Полтавщині. З дитинства він захоплювався малюванням і мріяв стати професійним художником. Значний вплив на вибір професії Лавра мали його перші вчителі — Євген Олексійович Звєздов, Ліна Петрівна Стебловська, про яких він завжди згадує з теплотою і великою вдячністю. За рекомендацію викладачів Лавро навчався в Республіканській Художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка в Києві. На той час Художня школа була єдиним в Україні спеціалізованим навчальним закладом, де готували фахівців у галузі образотворчого мистецтва.
     У 1979 році після закінчення Республіканської Худож­ньої середньої школи Кость Лавро був призваний до армії. Закінчивши військову службу, він вирішив здобути вищу мистецьку освіту і поступив на факультет графіки в Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова (Українська академія друкарства) у місті Львові. У період навчання в інституті Кость Лавро багато експериментував, намагаючись синтезувати елементи різних художніх напрямків в мистецтві і знайти свій особистий шлях. Велику роль на формування власного стилю мали наставники майбутнього графіка — відомі українські митці Іван Остафійчук і Феодосій Гуменюк.

     По завершенні вузу у 1988 році Кость Лавро поступив на роботу в популярний серед дітлахів журнал «Барвінок», де працював художнім редактором. Пізніше він плідно трудився в журналі «Соняшник» та видавництві «Дніпро», де оформив понад двадцять книжок для дорослої аудиторії.
     У 90-ті рр. ХХ ст. Костянтин Тихонович Лавро підготував серію цікавих ілюстрацій для відомих українських видавництв «Свенас», «Криниця», «Довіра», «Грайлик». Співпрацюючи з видавництвом «Криниця», обдарований художник виконав оригінальні ілюстрації до популярних українських народних казок: «Колобок», «Курочка ряба», «Ріпка», «Лисиця та Журавель», «Пан Коцький», «Кирило Кожум'яка», «Солом'яний бичок», «Рукавичка». У цих книжках Кость Лавро виявив себе вмілим художником-анімалістом. У своїх малюнках він майстерно передав рухи тварин — лисенят, ведмежат, вовченят, гусенят і вміло показав їх характерні «звички». Завдяки чудовому художньому дару Костянтину Лавру вдалося перетворити звичайних звірів на казкових героїв. На сторінках дитячих книжок, які він ілюстрував, читачі мали можливість спостерігати за поведінкою здивованого кота «пана Коцького», хитрої рудої лисиці і простодушного зайця. Такий прийом Кость Лавро застосовував невипадково. Художник вважав, що створені ним анімалістичні образи мають передавати дітям почуття ідеальної гармонії світа і добра.

     У 90-ті роки ХХ ст. в житті і творчості Костянтина Тихоновича Лавра відбулися значні зміни. У 1991 р. він став членом Національної Спілки художників України. А у 1992 році відомий український поет Іван Малкович організував дитяче видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Талановитий підприємець чудово розумів, що на початку ХХІ ст. ілюстрована книга в Україні має важливе значення для духовного розвитку дітей дошкільного віку і молодших школярів, адже вона допомагає їм ознайомитися з чарівним світом казок і стати добрішими. І. Малкович запросив К. Лавра в колектив знаних українських художників-оформлювачів видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Згодом Лавро зайняв посаду головного художника. Ця відповідальна робота потребувала від нього прийняття нової, оригінальної концепції у створенні ілюстрацій до дитячих книжок.
     У всіх своїх роботах митець намагається глибоко проникнути в тексти книжок і на їх основі створити оригінальні, пластичні образи, зробити їх доступними для розуміння дітей і художніми засобами вплинути на розвиток їх культури.
     Працюючи над ілюстраціями до багатьох видань дитячої літератури Кость Лавро виявив себе високопрофесійним художником, який здатен працювати в різних жанрах і стильових напрямках образотворчого мистецтва.

     В «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ЗІ»:

            - «Дитяча Євангелія», 1993
            - «Улюблені вірші», 1994, 2004, 2006, 2008 (Худ. К. Лавро, В. Ковальчук, К. Штанко та ін.
            - «Улюблені вірші-2», 2005
            - «Пан Коцький», 1997, 2005
            - «Абетка», 1999 1-ша премія на «Книзі року—1999»
            - «Котик та півник» у серії «Міні-диво», 2001
            - «Росла собі ялиночка», 2002
            - М. Вінграновський «Козак Петро Мамарига», 2002
            - у серії «Міні-диво» 2002 року: «Хатка, яку збудував собі Джек», «Їде мишка», «Падав сніг на поріг», «Різдвяна рукавичка», «Улюблені вірші»
            - І. Малкович «Різдвяна рукавичка», 2004
            - «100 казок. 1-й том», 2005—2006, (Худ. К. Лавро, В. Єрко та ін.), 1-ша премія на «Книзі року-2005»
            - М. Гоголь «Ніч перед Різдвом», 2005, 2007, (1-ша премія на «Книзі року-2006», 1-ша премія Міжнародного Московського книжкового ярмарку-2007)
            - П. Глазовий «Гуморески», 2007
            - «100 казок. 2-й том», 2006—2008, (Худ. К. Штанко, В. Єрко, К. Лавро, В. Пальчун та ін.)
            - «Співомовки козака Вінка Руданського», 2009
            - «Дитяча Євангелія», (нова, доповнена ілюстраціями), 2009
            - «Повісті Гоголя. Найкращі українські переклади у 2-х томах.», 2009
            - «Улюблені вірші. 2-й том», 2012 (Худ. К. Штанко, К. Лавро, Я. Гранковська, І. Сулима та ін.)
            - «100 казок. 3-й том», 2012, (Худ. К. Штанко, В. Єрко, К. Лавро, О. Петренко-Заневський та ін.
            - І.Франко «Фарбований лис», 2014.
 
 
 • Уп.Іван Малкович - 100 казок. Том 1

  100 казок. Том 1

  Автор: Уп.Іван Малкович
  Серія: 100 казок
  Ілюстрації: Владислав Єрко, Кость Лавро, Катерина Штанко, Вікторія Пальчун, Володимир Харченко, Олексій Колесников, Олег Петренко-Заневський
  Формат: 240 х 305 мм
  Кількість сторінок: 160
  Вага книги: 1,30 кг
  Це 1-ий том "100 казок", робота над яким тривала довгі 7 років. Кожне наступне видання ретельно готується та час від часу доповнюється новими казками та малюнками. "100 казок. 1-ий том" у 2005 році отримав нагороду "Найкраща...

Товари від 11 до 11 з 11

товарів на стор.
Сторінка:
 1. 1
 2. 2