На думку Катерини Задонянн, педагога із розвитку дошкільнят,  діти потребують того, щоб батьки читали їм із ранньго дитинства.  Для наймолодшеньких пані Катерина радить обирати  книги з великими малюнками та короткими віршиками чи  маленькі картонні книжечки, нерідко без тексту, лише з картинками.

Для першого самостійного читання, на її думку, потрібні книжки, які зацікавлять дитину, з гарними малюнками, з невеликими та простими реченнями.

Педагог зазначає: " Як правило, читаю синові перед сном. А з донькою, коли вона вже вміла читати, ми читали вголос по черзі – сторінку я, сторінку вона."

На  Катерини Задонянн дітям корисно читати, оскільки:
• по-перше, діти на прикладі книжкових героїв дізнаються про життя, про добро та зло, розвивається доброта й чутливість (тут важливо правильно підбирати книжки для своїх дітей);
• по-друге, слухання книжок сприяє розвитку слухового сприйняття, уваги, фантазії, а все це буде потрібно дитині при навчанні;
• по-третє, це гарний спосіб провести час разом із малюком, встановити з ним контакт, заспокоїти його перед сном.

Щоб заохотити дитину до книжки, слід читати самим, а також регулярно з раннього віку читати дитині. Звичайно, для цього вдома слід мати багато цікавих дитячих книжок із гарними ілюстраціями. Даруйте дитині книжки на День народження та Новий рік, обирайте тематику, яка буде цікава саме вашому малюку – можливо, казки, а може, смішні оповідання чи енциклопедії. Знаходьте час для читання, хоча б десять хвилин на день.

Джерело: Барабука