Сучасні школярібільше полюбляютьпохмурі антиутопії та міське фентезі. Саме ці жанри витіснили у списку популярних дитячих книжок фантастичні романи Дж. Р. Р. Толкіна, якими довгий час зачитувалися школярі в усьому світі. Такі дані наводить сьомий звіт «Що читають діти» (What Kids Are Reading report 2015), в якому проаналізовано читацькі звички понад півмільйона дітей у більш як 2700 школах Великобританії, пише видання The Guardian.

За даними дослідження, цього року в середніх школах Великобританії найбільше зачитувалися романом Джона Ґріна «The Fault in Our Stars» (зворушлива історія про кохання між смертельно хворими підліками), а також двома антиутопіями – «У вогні» Сюзанни Колінз із серії «Голодні ігри» й «Divergent» Вероніки Рот. В обох серіях суспільство в майбутньому поділене на щось схоже на касти.

Якщо раніше в топ-20 читацьких вподобань школярів була лише одна книжка письменниці Кассандри Клер (Cassandra Clare), то тепер у списку аж 5 книжок із серії міського фентезі «Смертельні інструменти» (Mortal Instruments). Його герої – напівангели-навівлюди.

Найпопулярнішими творами в початковій школі визнано книжки «Стоматолог-демон» (Demon Dentist) Девіда Вільямса, «Усе суперово (типу того)» (Everything’s Amazing (Sort of)) Ліз Пічон і «Гаррі Поттер і таємна кімната» Джоан Ролінґ.

З’ясувалося, що британські школярі останній рік читали або фентезі-антиутопії на кшталт Коллінз, Клер і Рот, або «непоштиві» комедії з антигероями в «головних ролях», такі як «Щоденник слабака» Джефа Кінні, «The Twits» Роальда Дала або «Бабуся-гангстерка» (Gangsta Granny) Вільямса. «Якщо топ-20 початкової школи розділився між комедійними історіями й фентезі, то найвищі щаблі в середній школі майже повністю зайняли темні конфлікти з епічного фентезі», – ідеться в дослідженні.

Найпопулярніші автори: Джеф Кінні, Роальд Дал, Родерік Гант, Девід Вільямс, Франческа Саймон, Стівен Р. Дональдсон і Сюзанна Коллінз.

Джерело: 

Літакцент

Барабука

Джерело:

Джерело: <a href="http://litakcent.com/2015/03/04/tolkin-bilshe-ne-favoryt-u-ditej-doslidzhennja/">ЛітАкцент</a>